Kontakt

Skontaktuj się 

 

 

 

Jeśli masz pytania odnośnie naszych fototapet lub składania zamówień, sprawdź nasze centrum pomocy! 

Pomoc 

O nas

Jesteśmy polską firmą z ponad 30-letnim doświadczeniem w branży poligraficznej.

 

Przez te lata nie tylko doskonaliliśmy swoje umiejętności, ale także budowaliśmy zaufanie, dostarczając produkty najwyższej jakości naszym krajowym i międzynarodowym klientom.

 

Nasze produkty są tworzone wyłącznie w Polsce. Wszystkie obrazy powstają w naszej siedzibie pod nadzorem wykwalifikowanych specjalistów, którzy zadbają o każdy szczegół.

Stosujemy tylko najwyższej jakości materiały w produkcji naszych obrazów, a każdy produkt przed wysyłką jest dokładnie sprawdzany i odpowiednio zabezpieczany, aby dotarł do Ciebie w nienagannym stanie.

Nasze wieloletnie doświadczenie pozwala nam na tworzenie produktów, które nie tylko przyciągają wzrok, ale także są trwałe i spełniają najwyższe standardy jakości. Współpracujemy z wieloma znanymi markami zarówno w kraju, jak i za granicą, dostarczając im produkty, które wyróżniają się na tle konkurencji.

Wybierając Obrazownia.com, wybierasz gwarancję jakości i satysfakcję. Nasze produkty to nie tylko dekoracje, ale także wyraz naszej pasji do sztuki i designu.

 

Obrazownia.com - tu zaczyna się sztuka.

 

Park maszynowy

Drukarnia z wielkimi możliwościami! 


Działamy od 1991 roku! Dysponujemy szerokim parkiem maszynowym. Nasze innowacyjne technologie pozwalają na realizację nawet najbardziej skomplikowanych zleceń. 


Poznaj nasze możliwości! 

Druk UV 

Druk UV to obecnie jedna z najnowocześniejszych technik wykorzystywanych w druku cyfrowym. Działa podobnie jak popularne atramentówki, których używamy w naszych domach. Różnica jest taka, że w druku UV wykorzystujemy ciekłe tusze polimerowe. Ich drobne krople są rozpylane na materiale, a następnie utrwalane lampami LED emitującymi światło UV, stąd nazwa tej technologii. Dzięki temu na materiale zostaje cienka warstwa twardego polimeru, który jest bardzo trwały i odporny.  Możemy drukować praktycznie na każdym płaskim materiale do wysokości 10 cm.


Druk pigmentowy 

Jest to nowoczesna technologia wykorzystywana do najwyższej jakości druku zdjęć wielkoformatowych, plakatów, posterów, fotografii artystycznej i grafiki reklamowej. Cechą charakterystyczną atramentów pigmentowych jest to, iż cząsteczki “przenoszące kolor” nie rozpuszczają się w cieczy (jak w przypadku atamentów wodnych), lecz mają strukturę mikro-ziaren. Tusze na bazie pigmentu to materiał w zawiesinie, w przeciwieństwie do tuszy wodnych, nie występuje tu ryzyko rozmazania czy rozmycia przez wilgoć.Druk sublimacyjny

Technika druku wykorzystująca zjawisko sublimacji. Wydruk wykonywany jest specjalnymi atramentami na bazie wody na papierze transferowym (stanowi on lustrzane odbicie pożądanego wzoru), a następnie w warunkach wysokiego ciśnienia i temperatury przenoszony jest na przedmiot pokryty lakierem poliestrowym (powierzchnia produktu musi być uprzednio odtłuszczona, następnie następuje kilkukrotny cykl nałożenia warstwy lakieru i utwardzenia go w temp. ok. 160°C) z wykorzystaniem kalandra do sublimacji lub prasy termotransferowej. Tym sposobem wykonuje się nadruki na specjalnych kubkach porcelitowych, blachach aluminiowych, tkaninach poliestrowych.

 

Druk ekosolwentowy

Wydruk ekosolwentowy jest postrzegany jako ekonomiczny sposób na wydruk wysokiej jakości w dużym rozmiarze. Jest to powszechnie stosowana metoda druku na atramentowym ploterze, w którym tusze wodne są zastąpione pigmentowymi atramentami „eco-solwentowymi”, czyli takimi, których baza została wykonana przy użyciu organicznych rozpuszczalników. ekosolwent nie ma przykrego zapachu oraz charakteryzuje się bardzo dobrą jakością wydruku. Bazą do jego produkcji jest kwas mlekowy, który sprawia, że stosowanie ekosolwentu jest w pełni bezpieczne i zgodne z ekologicznym podejściem.

Druk twardy solwentowy

„Hard solvent” zwany z polskiego „twardym solwentem”. Jest to odmiana najbardziej trwałego połączenia grafiki z podkładem. Charakterystycznym elementem jest większa kropla nakładanego atramentu spowodowana większą gęstością farby. Zastosowanie to najczęściej grafiki narażone na ponadprzeciętną eksploatację oraz wszędzie tam, gdzie planowana jest dłuższa niż roczna ekspozycja zewnętrzna.  Są to najczęściej plandeki samochodowe TIR, banery wielkogabarytowe, siatki mesh, folie samoprzylepne stosowane na dużych płaszczyznach oglądanych z większej odległości. Równie często hard solwentem drukujemy grafiki na foliach aplikowane na samochody.